Agrimpex Aktualności Instrukcja stosowania i przechowywania Agrowłókniny

Sposób użycia Agrowłókniny okrywającej:

  1. Przed rozłożeniem Agrowłókniny należy starannie przygotować glebę, oczyszczając ją z wystających, twardych pozostałości roślinnych oraz grud ziemi i kamieni.
  2. Agrowłókninę należy rozłożyć luźno na wysiane lub wysadzone rośliny.
  3. Zbyt napięte rozłożenie krępuje naturalny wzrost roślin i naraża materiał na pęknięcia i rozklejanie.
  4. Zbyt luźne rozłożenie naraża materiał na wzmożone falowanie i uszkodzenia mechaniczne (np. przetarcia).
  5. Brzegi należy obłożyć workami wypełnionymi piaskiem np. (Workami do mocowania agrowłókniny Agrimpex #A0013) oraz obsypać ziemią lub innym materiałem, który swoim ciężarem zabezpieczy ją przed niepożądanym zwianiem.
  6. Nie jest istotne, którą stroną rozłożymy Agrowłókninę, ponieważ materiał przepuszcza wodę i powietrze.
Agrowłóknina okrywająca Agrimpex

Sposób użycia Agrowłókniny ściółkującej:

  1. Przed przystąpieniem do ściółkowania glebę pod uprawę należy przekopać, wygrabić, rozbić powstałe podczas kopania grudy i wyrównać. Należy usunąć również, jeżeli są, wszelkie kamienie, korzenie i inne ostre przedmioty, które mogłyby spowodować uszkodzenie Agrowłókniny w trakcie jej użytkowania.
  2. Na tak przygotowane podłoże rozkładamy potrzebną ilość Agrowłókniny mocując ją na brzegach ziemią, szpilkami lub Agro-agrafkami.
  3. Nie ma znaczenia, którą stroną rozłożymy Agrowłókninę ściółkującą. Materiał przepuszcza wodę i powietrze.
Rozkładanie agrowłókniny ściółkującej Agrimpex

WAŻNE

Zabronione jest pod rygorem utraty gwarancji stosowania środków chemicznych zawierających w swoim składzie chlor i siarkę, które mogą powodować zniszczenie lub degradację ma szczenie lub degradację materiału.

Przechowywanie

Zaleca się, aby Agrowłóknina była przechowywana w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Miejsce przechowywania powinno być osłonięte od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Zalecana temperatura przechowywania: od -10ºC do+30ºC.

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa Specjaliści w uprawie borówki już 1 i 2 marca 2022 r…. View Article

Czytaj więcej
Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w… View Article

Czytaj więcej
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej