Agrimpex Aktualności Instrukcja stosowania i przechowywania Agrowłókniny

Sposób użycia Agrowłókniny okrywającej:

  1. Przed rozłożeniem Agrowłókniny należy starannie przygotować glebę, oczyszczając ją z wystających, twardych pozostałości roślinnych oraz grud ziemi i kamieni.
  2. Agrowłókninę należy rozłożyć luźno na wysiane lub wysadzone rośliny.
  3. Zbyt napięte rozłożenie krępuje naturalny wzrost roślin i naraża materiał na pęknięcia i rozklejanie.
  4. Zbyt luźne rozłożenie naraża materiał na wzmożone falowanie i uszkodzenia mechaniczne (np. przetarcia).
  5. Brzegi należy obłożyć workami wypełnionymi piaskiem np. (Workami do mocowania agrowłókniny Agrimpex #A0013) oraz obsypać ziemią lub innym materiałem, który swoim ciężarem zabezpieczy ją przed niepożądanym zwianiem.
  6. Nie jest istotne, którą stroną rozłożymy Agrowłókninę, ponieważ materiał przepuszcza wodę i powietrze.
Agrowłóknina okrywająca Agrimpex

Sposób użycia Agrowłókniny ściółkującej:

  1. Przed przystąpieniem do ściółkowania glebę pod uprawę należy przekopać, wygrabić, rozbić powstałe podczas kopania grudy i wyrównać. Należy usunąć również, jeżeli są, wszelkie kamienie, korzenie i inne ostre przedmioty, które mogłyby spowodować uszkodzenie Agrowłókniny w trakcie jej użytkowania.
  2. Na tak przygotowane podłoże rozkładamy potrzebną ilość Agrowłókniny mocując ją na brzegach ziemią, szpilkami lub Agro-agrafkami.
  3. Nie ma znaczenia, którą stroną rozłożymy Agrowłókninę ściółkującą. Materiał przepuszcza wodę i powietrze.
Rozkładanie agrowłókniny ściółkującej Agrimpex

WAŻNE

Zabronione jest pod rygorem utraty gwarancji stosowania środków chemicznych zawierających w swoim składzie chlor i siarkę, które mogą powodować zniszczenie lub degradację ma szczenie lub degradację materiału.

Przechowywanie

Zaleca się, aby Agrowłóknina była przechowywana w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Miejsce przechowywania powinno być osłonięte od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Zalecana temperatura przechowywania: od -10ºC do+30ºC.

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Maszyna do rozkładania agrowłókniny – ściółkujemy

Maszyna do rozkładania agrowłókniny służy do ułatwienia procesu rozkładania agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom, agrotkaniny oraz folli na polu. Agrowłóknina ściółkująca… View Article

Czytaj więcej
Kaptury ochronne na rośliny z agrowłókniny na zimę.

Kaptur błyskawiczny ochronny na rośliny z agrowłókniny na zimę. W sklepach ogrodniczych coraz większą popularnością cieszą się zimowe kaptury ochronne… View Article

Czytaj więcej
Agrowłókniny do uprawy kapusty, sałaty i kalafiora

Agrowłókniny do uprawy kapusty sałaty i kalafiora Agrowłókniny Agrimpex PRO i Agro Marina są idealnymi rozwiązaniami dla hodowców warzyw, a… View Article

Czytaj więcej