Wczesna wiosna to wyjątkowo trudny czas dla młodych roślin. Są one szczególnie narażone na przymrozki, gwałtowne wahania temperatury, silne wiatry oraz intensywne opady. Dlatego osłanianie Agrowłókniną jest kluczowe, by stworzyć wokół roślin korzystny mikroklimat, ograniczyć straty ciepła i zabezpieczyć uprawę.
W odpowiedzi na wiosenne wyzwania w uprawie ziemniaków dostarczyliśmy Agrowłókninę do osłony plantacji ziemniaka wczesnego Krzysztofa Grudnego, która znajduje się w Chodkowie w powiecie płockim.
Jakie Agrowłókniny zostały wykorzystanedo ochrony plantacji?
Do osłony plantacji wybrana została Agrowłóknina Agrimpex PRO o gramaturze 23g oraz nasza nowość Agrowłóknina Agroflex w dwóch gramaturach – 21g i 25g.
Czym wyróżnia się Agrowłóknina Agroflex?
Agrowłóknina Agroflex powstała z połączenia włókien polipropylenowych i polietylenowych, co znacząco wpływa na jej właściwości użytkowe. Taka struktura materiału pozwala uzyskać optymalny balans pomiędzy elastycznością, a wytrzymałością. Dzięki tej mieszance surowców Agrowłóknina nie tylko lepiej dopasowuje się do roślin, ale jest także bardziej odporna na rozciąganie, rozerwania i uszkodzenia mechaniczne. To przekłada się na większą trwałość w użytkowaniu zarówno w trakcie zakładania, jak i podczas całego okresu ochrony roślin na plantacji.
Widoczne efekty zastosowania Agrowłókniny
Rośliny posadzone 10 marca 2025 i okryte Agrowłókniną zachowują się bardzo dobrze, a zastosowanie osłony wyraźnie przyspieszyło ich wegetację. Obserwowalne już rzędy wschodów potwierdzają skuteczność rozwiązań Agrimpex w zakresie ochrony upraw we wczesnych fazach rozwoju.