Agrimpex z ogrodem na TY Busem przez polskie ogrody – duży projekt blogowy współtworzony z Marką Agrimpex

„Busem przez polskie ogrody” to duży projekt realizowany na blogu „Z ogrodem na TY”, który z racji swojej popularności kontynuowany jest już trzeci rok. Jego głównym założeniem jest cykl wizyt w ogrodach Czytelników, czego efektem są pełne inspiracji posty. Ideą projektu jest propagowanie świadomego i pełnego pasji ogrodnictwa, ale równie istotne jest ukazanie, jak wiele radości może dać samodzielne zagospodarowanie ogrodu przed domem, a także zaprezentowanie najciekawszych rozwiązań w zakresie architektury ogrodowej i nasadzeń roślinnych. Projekt ma jednocześnie edukować, bawić i motywować do świadomej i wzmożonej troski o własne ogrody. 

W sezonie 2020 projekt zagospodarowania ogrodu przydomowego wspiera grupa Partnerów – branża ogrodnicza – same uznane Marki. Jedną z nich jest Marka Agrimpex, której logo oraz produkty wykorzystywane są pod aranżacje ogrodów przydomowych i pojawiają się na tle bajecznych ogrodów, a przez zasięgi bloga „Z ogrodem na TY”, patronaty medialne i liczne udostępnienia treści, docierają do setek tysięcy osób w skali każdego miesiąca. Stanowi to zatem doskonałą oraz nienachalną promocję i w sposób bezpośredni buduje rozpoznawalność Marki.

Niniejszym postem chciałbym zapoczątkować mini cykl artykułów na łamach bloga Agrimpex’u, a tym samym przedstawić w sposób ogólny sposób promocji oraz różnorodność i wielobarwność całego projektu. Jako przykład wybrałem cztery piękne ogrody odwiedzone w tegorocznej edycji projektu, z których każdy reprezentuje inny styl ogrodowy i stanowi inną dawkę pomysłów i inspiracji.
Będzie to architektura ogrodowa w stylu:

⦁ ludowym

⦁ rustykalnym

⦁ swobodnym

⦁ nowoczesnym

Jak widać z powyższych migawek każdy pomysł na aranżację ogrodu to zupełnie inny charakter, inne materiały, inny sposób na zagospodarowanie ogrodu wokół domu. I właśnie to stanowi pierwszy sukces projektu, który pokazuje tak ogromną różnorodność, a tym samym nieustannie przyciąga i inspiruje Czytelników.

Zgodnie z wspomnianymi wcześniej założeniami, te różnorodne tła to również oryginalny sposób prezentacji busa, logotypu Marki Agrimpex, a także samych produktów. Tak wygląda to na przykładzie powyższych czterech ogrodów, prezentowanych w dzisiejszym poście.

Ogród ludowy 

ogród ludowy z marką Agrimpex

Ogród rustykalny

Ogród swobodny 


Ogród nowoczesny 


Zanim przejdę do krótkiego przedstawienia czterech pierwszych ogrodów, myślę że warto również wspomnieć o samych podróżach busem, który w ramach projektu pokonuje tysiące kilometrów po polskich drogach, co na mapie wygląda następująco:

Kolor czerwony to miejsce skąd wyruszam (Nysa), a różowe kwadraty z numerami, to aranżacje ogrodowe odwiedzone w tym sezonie, których na ten moment jest już 20. Na mapie widać również:

⦁ ciemnozielone kropki z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody polskie odwiedzone w sezonie 1 – 2018. Zwróć uwagę, że bieżący numer pokrywa się z numerem 18 z pierwszego sezonu.
⦁ niebieskie kwadraty z numerami od 1 do 24, które obrazują wszystkie ogrody odwiedzone w sezonie 2 – 2019

Z kolei kilometrowo obecny sezon wygląda następująco:

Wracając do ogrodów, myślę że warto pokusić się również w tym miejscu o krótką prezentację. Nie będę tego robił zbyt obszernie, bo myślę, że same zdjęcia i tak mówią najwięcej. Natomiast pełne relacje i dużo, dużo więcej zdjęć można znaleźć na moim blogu, w poszczególnych relacjach:

⦁ ogród ludowy: https://zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-sezon-3-ogrod-10/
⦁ ogród rustykalny: https://zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-sezon-3-ogrod-12/
⦁ ogród swobodny: https://zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-sezon-3-ogrod-17/
⦁ ogród nowoczesny: https://zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-sezon-3-ogrod-19/

Projekt „Busem przez polskie ogrody” poza pięknymi ogrodami, które stanowią inspirację dla setek tysięcy osób, to również spotkania z ciekawymi ludźmi. Pasjonatami ogrodów, którzy swoim pomysłem, zaangażowaniem, determinacją i ciężką pracą, tworzą rzeczy niebywałe. Do tego jeszcze w sposób naturalny o tym opowiadają i z chęcią dzielą się swoimi osiągnięciami. Moim zdaniem to unikatowa i niezwykle cenna wiedza, którą ciężko byłoby zdobyć gdyby nie projekt i busowe podróże. Stąd to kolejna, wielka, wielka i unikatowa jego wartość.
Kończąc pierwszy post z mini serii „Busem przez polskie ogrody”, mam nadzieję, że udało mi się przedstawić jego ogólne założenia oraz korzyści jakie płyną dla Czytelników oraz Partnerów projektu. Myślę również, że na przykładzie czterech ogrodów udało się pokazać jego różnorodność oraz piękno i zróżnicowanie jakie posiadają polskie ogrody. Stąd jestem absolutnie przekonany, że projekty architektury ogrodowe mają sens, ogrody i pomysłowość ludzi warto pokazywać, a tym samym dawać inspiracje i wskazówki dla setek tysięcy osób. Zapraszam również do kolejnych moich postów na łamach bloga Marki Agrimpex, w których pokażę kolejne piękne aranżacje ogrodów przed domem i inspiracje jakie przywożę z moich busowych podróży. Cieszę się, że towarzyszy mi w nich Marka Agrimpex i mam nadzieję, że będzie tak w sezonach kolejnych, do których już się przygotowuję.

Pozdrawiam,
Tomasz Szostak, autor bloga „Z ogrodem na TY”

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej
Ogród japoński w polskim wydaniu

Ogrody nigdy nie przestaną zaskakiwać! Ogród japoński w polskim wydaniu cieszy oczy i dostarcza inspiracji. Jest to kolejny ogród, który… View Article

Czytaj więcej
Ogród na stoku

Projekt „Busem przez polskie ogrody”, który nieprzerwanie trwa od roku 2018, niesie za sobą mnóstwo ogrodowych ciekawostek i pomysłów. Każdego miesiąca… View Article

Czytaj więcej