Agrimpex

W obliczu ciągle rosnących wyzwań w rolnictwie i ogrodnictwie poszukujemy rozwiązań, które przyczynią się do zwiększenia efektywności upraw. Jednym z produktów, które doskonale radzą sobie z tym zadaniem, jest Agrowłóknina Agro Marina™. Ta całoroczna Agrowłóknina idealnie nadaje się do ochrony dużych obszarów oraz wszelkiego rodzaju roślin. Doskonałym tego przykładem jest uprawa sałaty w Smoszewie. Agro Marina™ rozłożona jest tam na 30 hektarach. Jak wygląda plantacja sałaty przykryta Agro Mariną™? Jak okrycie wpływa na wzrost i rozwój sałaty? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. 

Sałata i Agro Marina™ - połączenie dla lepszych plonów

Choć sałata uchodzi za roślinę niewymagającą, osiągnięcie obfitych i zdrowych zbiorów wymaga zadbania o kilka aspektów. Pierwszym z nich jest staranny dobór miejsca uprawy – sałata najlepiej rośnie w glebach gliniasto-piaszczystych, które zapewniają doskonały drenaż i retencję składników odżywczych. Drugą istotną kwestią jest utrzymanie optymalnej wilgotności gleby. Zbyt sucha gleba sprawia, że liście stają się twarde i gorzkie, natomiast nadmierna wilgoć może prowadzić do gnicia korzeni. W początkowej fazie sadzonki sałaty potrzebują sporo światła, jednak w miarę wzrostu ich potrzeby zmniejszają się i doskonale radzą sobie w umiarkowanym nasłonecznieniu. Dbanie o ochronę sałaty na kolejnych etapach jej wzrostu znacznie ułatwia Agrowłóknina Agro Marina™. Okrycie chroni rośliny przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i insektami, zachowując jednocześnie dostęp światła i powietrza niezbędnych dla fotosyntezy. Taka ochrona przyczynia się do szybszego wzrostu, lepszej kondycji roślin, a co za tym idzie, wyższych zbiorów.  

Agro Marina™ na plantacji sałaty w Smoszewie - galeria

Agrowłóknina Agro Marina™ – co sprawia, że stanowi tarczę ochronną dla roślin?

Agrowłóknina Agro Marina™ stworzona z myślą o wszechstronnej ochronie upraw, sprawdza się doskonale przez wszystkie pory roku. Struktura materiału oraz innowacyjna technologia gwarantują nie tylko wytrzymałość, ale i funkcjonalność, pozwalając na osiągnięcie optymalnych wyników uprawnych. Wiosną, dzięki swojemu kolorowi Agro Marina™ nagrzewa szybciej glebę, natomiast zimą zapobiega szkodom spowodowanym przez mroźny wiatr. W sezonach przejściowych chroni przed niestabilnymi warunkami pogodowymi. Dzięki temu rośliny są skutecznie zabezpieczone przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Kluczowe korzyści ze stosowania Agrowłókniny Agro Marina™ w uprawie sałaty i innych roślin

Natychmiastowa przepuszczalność wody 

Agrowłóknina Agro Marinaprzepuszcza wodę od momentu rozłożenia. Pozwala to zabezpieczyć rośliny przed przygnieceniem w przypadku wystąpienia gwałtownych opadów deszczu. Niezależnie od zmiennej pogody, rośliny znajdujące się pod okryciem cieszą się stabilnym i sprzyjającym środowiskiem. Taka równowaga jest nieoceniona, zwłaszcza w krytycznych fazach rozwoju. 

Nagrzewanie gleby dla lepszego wzrostu 

Elementem, który niewątpliwie wyróżnia Agro Marinę™, jest jej turkusowy kolor. Sprawia on, że materiał doskonale prezentuje się na polach. Najistotniejszą kwestią nie jest jednak aspekt wizualny, lecz to, że kolor wpływa na szybsze nagrzewanie się gleby. To z kolei stymuluje rozwój systemu korzeniowego, kluczowego dla zdrowia roślin. Szybsze nagrzewanie się gleby to również przyspieszenie całego cyklu wegetacyjnego, co ma bezpośrednie przełożenie na ilość i jakość zbiorów. 

Agrowłóknina całoroczna MAX z technologią Agro Marina 21g rozłożona

Zabezpieczenie przed niespodziewanymi przymrozkami 

Agrowłóknina Agro Marina™ to doskonałe zabezpieczenie na wypadek wystąpienia niespodziewanych przymrozków. Jej działanie dodatkowo potęguje woda kumulująca się w porach Agrowłókniny. Zamarzając, tworzy powłokę chroniącą rośliny przed spadkiem temperatury (utrzymuje ciepłe powietrze pod Agrowłókniną i blokuje przedostawanie się pod nią chłodnego powietrza). Zjawisko to potocznie nazywane jest efektem igloo. 

Wzmocnione brzegi dla większej trwałości 

Rozumiejąc wyzwania, jakie niesie za sobą prowadzenie uprawy, zadbaliśmy o to, aby Agro Marina™ była nie tylko efektowna, ale również wytrzymała. Wzmocnione brzegi (aż 35 cm z każdej strony) zwiększają trwałość materiału podczas mocowaniu go do podłoża. 

Agro Marina™ dopasowana do Twojego pola  

Pola uprawne różnią się między sobą i często wymagają indywidualnego podejścia. Agrowłóknina Agro Marina występuje więc w niestandardowych rozmiarach. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dopasowanie jej do długości pola. Takie rozwiązanie eliminuje problem nadmiaru materiału lub potrzebę jego łączenia, co nie tylko ułatwia montaż, ale także zwiększa skuteczność ochrony upraw. 

Podsumowanie

Charakterystyczne cechy Agrowłókniny Agro Marina™, w tym barwa oraz natychmiastowa przepuszczalność wody sprawiają, że jest to idealne okrycie dla uprawy sałaty. Turkusowy kolor zapewnia optymalne nagrzewanie podłoża. Agro-Marina™ chroni delikatne liście sałaty przed przygnieceniem w wyniku podlewania czy wystąpienia ulewnego deszczu. Sałata przykryta Agrowłókniną Agro Marina™ rozwija się w sposób zdrowy i zrównoważony, co pozwala na osiąganie lepszych zbiorów. Rośliny pod Agro Mariną™ to idealne połączenie nowoczesności i natury, które podkreśla wartość innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. 

Produkty Powiązane

Technologia Agro Marina™
dowiedz się więcej
Agrowłóknina całoroczna Agro Marina MAX 21g
dowiedz się więcej
Agrowłóknina całoroczna
Agro Marina MAX
Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Agrowłókniny ściółkujące – podobieństwa, różnice, zastosowanie

Agrowłókniny oraz inne osłony znajdujące się w ofercie Agrimpex różnią się między sobą nie tylko wyglądem czy strukturą materiału, ale… View Article

Czytaj więcej
Z natury do natury – ponowna obserwacja produktów z serii BIO w gospodarstwie Jagodowe Marzenie

W jednym z poprzednich artykułów informowaliśmy o rozpoczęciu doświadczenia z produktami z serii BIO w certyfikowanym gospodarstwie “Jagodowe Marzenie” zajmującym… View Article

Czytaj więcej
Agrimpex na targach GreenTech i Spoga+Gafa 2024!

Firma Agrimpex nieustannie dąży do rozwoju i doskonalenia oferowanych produktów tak, aby służyły zarówno uprawom, jak i środowisku. W osiągnięciu… View Article

Czytaj więcej