Agrimpex Tomek radzi Agrowłóknina do ściółkowania na skarpie

Witam, chciałabym położyć korę na skarpie, pochyłość około 45 stopni, chciałam dać pod to agrowłókninę lub coś innego na chwasty. Czy kora będzie się na tym trzymać, nie ześlizgnie się?

 

Dziękuję za zapytanie. Trzeba przyznać, że spadek 45 stopni to duża pochyłość jednak i z takim nachyleniem można sobie poradzić.
Na pewno aby wyeliminować chwasty na skarpie dobrym pomysłem będzie wyściółkowaie pegas agro przeciw chwastom brązową.
Jednak bez pewnych zabiegów kora na pewno będzie zsuwała się po skarpie. Jak wykonać zabieg ściółkowania i dlaczego brązową pegas agro postaram się wytłumaczyć. Na początku trzeba oczyścić skarpę z darni i chwastów, następnie na przygotowaną glebę rozłożyć pegas agro i przyszpilić (polecam szpilki agrimpex). Proponuję agrowłókninę w kolorze brązowym, bo bardzo ładnie komponuje się z kolorem kory, a w przyszłości każdy ubytek w korze nie będzie tak widoczny jak przy wyściółkowaniu czarną agrowłókniną.

Następnym etapem będzie zrobienie „półek” wzdłuż skarpy wysokości około 5- 6 cm (mam tu na myśli przegrody, które zapobiegną zmywaniu kory ). Przegrody powinno się ustawić w odstępach około 50-60 cm.
Przegrodami mogą być obrzeża do trawników, które można kupić w sklepie ogrodniczym lub wykonać z wikliny (wykonane z wikliny dają lepszy efekt wizualny). Następnie należy rozsypać około 5-8 centymetrową warstwę kory, aby mieć pewność że kora nie będzie zmywana ani zwiewana.
Można też zastosować siatkę również w kolorze brązowym, która dobrze komponuje się z korą i materiałem ściółkującym.

 

 

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej
Ogród japoński w polskim wydaniu

Ogrody nigdy nie przestaną zaskakiwać! Ogród japoński w polskim wydaniu cieszy oczy i dostarcza inspiracji. Jest to kolejny ogród, który… View Article

Czytaj więcej
Ogród na stoku

Projekt „Busem przez polskie ogrody”, który nieprzerwanie trwa od roku 2018, niesie za sobą mnóstwo ogrodowych ciekawostek i pomysłów. Każdego miesiąca… View Article

Czytaj więcej
Zapisz sie do newslettera
i odbierz prezent!

    captcha