Agrimpex

Dlaczego watro wybierać agrowłókninę zimową białą do ochrony roślin przed mrozem.

Ujemne temperatury i towarzyszące im dodatkowo mocne wiatry mogą być przyczyną ich przemarzania, co znacznie pogarsza stan roślin, a może doprowadzić do ich obumarcia. Jedynym sposobem pozwalającym im przetrwać jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi panującymi w zimie. W tym celu warto wykorzystać Agrowłókninę zimową, która pomoże zabezpieczyć rośliny podczas zimowej wegetacji.

Większość z nas ma w ogrodzie rośliny, które są wrażliwe na zimowe warunki atmosferyczne, dlatego, zanim nadejdą mrozy, warto pomyśleć o ochronie roślin w swoim ogrodzie i przygotować się do ich zabezpieczenia, aby przetrwały trudne dni w jak najlepszej kondycji.

Podczas zimowych dni i nocy rośliny narażone są na przemarznięcie lub przesuszenie, w wyniku mroźnych wiatrów i wahań temperatury. Nasze produkty do okrywania roślin to doskonała ochrona przed tymi zagrożeniami, jest szczególnie ważna dla gatunków egzotycznych i pochodzących z rejonów o łagodniejszym klimacie, odmian wrażliwych na zimno oraz młodych roślin, niedawno posadzonych.

 

Jakie rośliny wymagają ochrony agrowłókniną przed zimą?

Rośliny, które powinniśmy zabezpieczyć agrowłókniną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: niskie temperatury, mroźny wiatr i nagły spadek temperatury (przymrozek) czy też brak warstwy ochronnej ziemi uniemożliwiającej utratę ciepła z gruntu (brak śniegu), to rośliny pochodzące przede wszystkim z cieplejszych stref klimatycznych są to miedzy innymi:

 • wrzośce,
 • rododendrony,
 • róże,
 • różaneczniki,
 • azalie,
 • winorośl,
 • hortensje,
 • klony – palmowe i japońskie,
 • powojniki,
 • glicynie,
 • młode magnolie,
 • iglaki,
 • pierisy.

 

Drugą grupą roślin, którą należy zabezpieczyć przed zimowymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi są to rośliny usytuowane w miejscach nieosłoniętych od wiatru znajdujące się w donicach na balkonach lub na tarasach.

Jak osłaniać i kiedy zacząć chronić rośliny agrowłókniną zimową.

Przed zapadnięciem rośliny w sen zimowy, powoli spowalniają procesy życiowe i hartują się, wchodząc w ten sposób w stan spoczynku zimowego.  Dlatego do osłaniania przystępujemy dopiero wtedy, gdy nastanie pierwszy lekki mróz i wierzchnia warstwa gleby zamarznie. Najczęściej ten okres występuje w połowie listopada, zdarza się, że warunki atmosferyczne pozwalają na późniejsze zabezpieczenie roślin i włóknina do okrywania  roślin wykorzystywana jest dopiero w grudniu.  Nie ma więc jednego terminu, dlatego też trzeba obserwować długoterminowe prognozy pogody.

 

Produkty na zimę Agrimpex, czyli szybki i skuteczny sposób na ochronę roślin przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na okrywanie roślin jest agrowłóknina biała zimowa, jest ona dostępna w wielu sklepach ogrodniczych. To doskonały materiał, który idealnie sprawdzi się do osłony roślin wrażliwych na zimowe warunki atmosferyczne. Okrywanie krzewów specjalnym materiałem chroni rośliny przed nagłymi zmianami temperatury, wysuszającym wiatrem, jest idealnym rozwiązaniem w bezśnieżne zimy, z którymi mamy, które mamy coraz częściej. W naszych warunkach klimatycznych najbardziej efektywny produkt powinien posiadać gramaturę 50 g/m2, dzięki czemu mamy pewność, że jego ciężar nie będzie obciążał i uszkadzał roślin, stworzone zostaną im optymalne warunki przetrwania zimy, aż do wiosny, dzięki czemu rośliny będą miały prawidłowy przebieg zimowej wegetacji. Materiał ten, zimą przepuszcza światło, wodę i powietrze, dzięki czemu, pozwala lepiej kontrolować gospodarkę wodną, ograniczając wysuszanie roślin. Dlatego też agrowłókniny polecane są w do zimowej ochrony roślin.

W ofercie firmy Agrimpex występują agrowłókniny zimowe w formie poręcznych pakietów oraz prostych w użyciu mini rolek.

 

Dostępne są w rozmiary agrowłóknnin zimowych dla hobbystów.

Szerokość [m] Długość [m] Rodzaj opakowania
1,60 5 pakiet
1,60 10 pakiet
3,20 5 pakiet
3,20 10 pakiet
0,80 10 mini rolka
1,60 5 mini rolka
1,60 10 mini rolka
1,60 20 mini rolka
3,20 20 mini rolka

 

Zobacz Agrowłókninę zimową dla profesjonalnych upraw

Zobacz Agrowłókniny jesienno – zimowe dla profesjonalnych upraw

Zakładanie agrowłókniny zimowej na roślinę w trzech krokach.

 

zakładanie agrowłókniny zimowej krok 1 zakładanie agrowłókniny zimowej krok 2 zakładanie agrowłókniny zimowej krok 3
Agrowłókninę stosuj najlepiej już od wystąpienia pierwszych jesiennych przymrozków do wczesnej wiosny, na delikatnych krzewach oraz kwiatach wymagających ochrony zimą. Bardzo dokładnie owiń je Agrowłókniną od podstaw aż do szczytu. W przypadku pnącz na pergoli postępuj w ten sam sposób. Po całkowitym okryciu, zabezpiecz Agrowłókninę sznurkiem lub zepnij brzegi zszywaczem.

 

 

Zajęcia agrowłókniny białej zimowej

 

 

 

Produkty Powiązane

Agrowłóknina osłaniająca zimowa
dowiedz się więcej
Kaptur błyskawiczny
zimowy PLUS
Kaptur dwuwarstwowy
zimowy PLUS
Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Ściółkowanie warzyw produktami z serii BIO

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska. Firma Agrimpex odpowiada na rosnące… View Article

Czytaj więcej
Produkty Agrimpex w Ogrodach Hortulus

Agrimpex oferuje okrycia odpowiednie zarówno dla dużych upraw, jak i małych przydomowych ogródków. W swojej ofercie posiadamy również produkty, które… View Article

Czytaj więcej
Biowełna w warzywniku – ekologiczny sposób na chwasty

Produkty z serii BIO omówiliśmy już szczegółowo w artykule inaugurującym doświadczenie w gospodarstwie „Jagodowe Marzenie”. Stanowi ono doskonałą okazję do… View Article

Czytaj więcej