Agrimpex z ogrodem na TY Ogród na stoku

Projekt „Busem przez polskie ogrody”, który nieprzerwanie trwa od roku 2018, niesie za sobą mnóstwo ogrodowych ciekawostek i pomysłów. Każdego miesiąca inspirują się nimi setki tysięcy osób. W ramach projektu udaje się docierać do wyjątkowych miejsc. Jako przykład można podać ogród na stoku, który odwiedziłem jako kolejny przystanek projektu. 

Co poznaje się w trakcie odwiedzania ogrodów? 

Coraz częściej okazuje się również, że w ramach projektu udaje się nie tylko odwiedzać wyjątkowe miejsca. Udaje się również poznawać i dzielić się niebywałymi historiami osób, które podążają za marzeniami. A te marzenia, jak już wielokrotnie się przekonałem. To nie są marzenia tylko o pięknych ogrodach, ale często również spokojnym życiu, szczęściu, a nawet zdrowiu. I co najważniejsze, to właśnie ogrody i praca w nich, może być receptą na wiele przeciwności, na ciężkie chwile i życiowe wyboje.

Czego przykładem jest ogród na stoku? 

Przykładem jest ogród na stoku, który jest wyjątkowy i oryginalny. Stoi za nim naprawdę wielka historia i różne życiowe zakręty. A te zakręty to po pierwsze wyboiste życie gospodarzy. A po drugie wyjątkowo trudne i nie do końca szczęśliwe położenie tego ogrodu. Ogród na stoku to ogród w terenach podgórskich, które jak wiadomo nie są obszarem łatwym do zagospodarowania. Ale co jeszcze bardziej smutne, cała frontowa część działki i znajdujący się na niej budynek, nieustannie narażone są na zalania. A to wszystko za sprawą niepozornego, górskiego strumienia płynącego tuż za ogrodzeniem.  

Co wyróżnia ogród na stoku? 

Mimo jednak tylu przeciwności, gospodarze tego ogrodu wciąż podążają za marzeniami. Za marzeniami o pięknym ogrodzie, o ogrodzie niecodziennym, który jest ich lekarstwem na całe zło. Stworzyli naprawdę wyjątkowe miejsce, ogród na skarpie, który zachwyca formą, kolorami i sposobem zagospodarowania. Na szczególną uwagę zasługują niezwykłe kompozycje roślinne, piękne aranżacje z wykorzystaniem roślin okrywowych oraz elementy zagospodarowania. Stąd bez wątpienia jest to przykład na to, że trudny teren również można ciekawie zaaranżować. A ten trudny to właśnie pochyły, w którym szczególnie stroma skarpa, pozornie będąca wadą, nagle staje się zaletą i niezwykle dekoracyjnym elementem.  

Która Agrowłóknina Agrimpex będzie przydatna do tworzenia ogrodu na stoku? 

Zaopatrz się w Agrowłókninę ściółkującą, która będzie niezbędna pod krzewy ozdobne czy jako warstwa separująca pod wysypane kamienie. Zapobiegnie występowaniu chwastów, nagrzeje podłoże oraz zadba o wilgoć. Wszystkie te elementy sprawią, że rośliny w Twoim ogrodzie będą rosły szybciej, a ich plony będą większe. Zimą, będziesz musiał pamiętać o zabezpieczeniu roślin nieodpornych na stoki temperatury. Użyj w tym celu Agrowłókniny osłaniającej zimowej, która sprawdzi się idealnie podczas znacznych skoków temperatury, ochroni rośliny przed palącym słońcem czy przed mroźnym wiatrem. 

Produkty Powiązane

Agrowłóknina ściółkująca przeciw chwastom
dowiedz się więcej
Agrowłóknina osłaniająca zimowa
dowiedz się więcej
Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Maszyna do rozkładania agrowłókniny – ściółkujemy

Maszyna do rozkładania agrowłókniny służy do ułatwienia procesu rozkładania agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom, agrotkaniny oraz folli na polu. Agrowłóknina ściółkująca… View Article

Czytaj więcej
Kaptury ochronne na rośliny z agrowłókniny na zimę.

Kaptur błyskawiczny ochronny na rośliny z agrowłókniny na zimę. W sklepach ogrodniczych coraz większą popularnością cieszą się zimowe kaptury ochronne… View Article

Czytaj więcej
Agrowłókniny do uprawy kapusty, sałaty i kalafiora

Agrowłókniny do uprawy kapusty sałaty i kalafiora Agrowłókniny Agrimpex PRO i Agro Marina są idealnymi rozwiązaniami dla hodowców warzyw, a… View Article

Czytaj więcej