Agrimpex Popularne Ściółkowanie

Ściółkowanie

Ściółkowanie to nic innego jak przykrywanie gleby wokół roślin. Zabieg ten ma wiele zalet, zarówno dla roślin, jak i dla właścicieli plantacji i ogrodów. Ściółkowanie niweluje kiełkowanie, rozwój chwastów i zmniejszają parowanie wody. Jest to szczególnie ważne podczas suszy oraz na glebach piaszczystych i nadmiernie przepuszczalnych. W przypadku dużych opadów deszczu, ściółka chroni ziemię przed wymywaniem.

 

Agrowłóknina ściółkująca czarna Pegas agro®

Agrowłóknina to materiał wykonany z czystego polipropylenu w technologii typu spunbond. Najbardziej optymalną grubością do ściółkowania jest Agrowłóknina w kolorze czarnym o gramaturze 50 g/m2. Jednym z elementów odróżniających je od innych agrowłóknin jest technologia produkcji oraz dodatek UV. Agrowłóknina Pegas agro produkowana jest z mniejszą prędkością niż inne agrowłókniny, co sprawia, że włókna są wytrzymalsze, grubsze i bardziej elastyczne. Odpowiednia zawartość stabilizatora UV chroni ją przed degradacją przez promienie słoneczne.

Dzięki ściółkowaniu Agrowłókniną Pegas agro zapobiegamy zachwaszczeniu plantacji. Kolor czarny Agrowłókniny przyciąga promienie słoneczne, dzięki temu następuje szybsze nagrzewanie się wierzchniej warstwy gleby, co wpływa na przyśpieszenie owocowania. Cieplejsza gleba stymuluje również lepsze pobieranie składników pokarmowych przez rośliny.

Dużą zaletą ściółkowania jest utrzymanie optymalnej wilgotności wokół systemu korzeniowego. Dobrze rozwinięty system korzeniowy pozwala roślinom lepiej przetrwać i wpływa na wzrost części naziemnej rośliny. Dzięki porowatej strukturze, Agrowłóknina Pegas agro przepuszcza powietrze i wodę opadową, ograniczając dodatkowo jej odparowanie z gleby. Zaleca się jednak zakładanie systemu nawodnienia w tej technologii uprawy, ze względu na fertygację (nawożenie) i możliwość wystąpienia długotrwałych suszy w czasie owocowania.

Przepuszczalność Agrowłókniny zmniejsza ryzyko przegrzania systemu korzeniowego podczas wysokich temperatur dzięki zachowaniu prawidłowego stosunku wodno-powietrznego. Nie dochodzi również do odparzeń owoców mających bezpośredni kontakt ze ściółką. Ściółkowanie plantacji Agrowłókniną poprawia również warunki fitosanitarne wokół roślin a zbierane owoce są czyste i niezapiaszczone.

Poznaj Agrowłókniny ściółkujące przeciw chwastom Agrimpex

 

Węgierska folia do ściółkowania

Produkt ten jest wyprodukowany z czystego polietylenu. 100% nasycenie czarnym barwnikiem nie dopuszcza do przepuszczalności światła, co uniemożliwia wzrost i rozwój chwastów.

Parametry

 • kolor: czarny
 • grubość : 30 mikronów
 • szerokość: 1,2 m, 1,4 m, oraz 1,6 m
 • długość: 1000 mb oraz 1500 mb

Zalety

 • eliminuje chwasty
 • nagrzewa wierzchnią warstwę gleby, co stwarza lepsze warunki do wzrostu i rozwoju roślin (cieplejsza gleba stymuluje lepsze pobieranie składników pokarmowych)
 • zatrzymuje parowanie wody z gleby
 • poprawia warunki fitosanitarne wokół roślin
 • ogranicza prace związane z odchwaszczaniem

Folia ściółkująca nie jest tak trwałym materiałem jak Agrowłóknina. Krótszy okres użytkowania, rekompensuje jednak znacznie niższa cena.

Ultra wytrzymała Tkanina Agrola do ściółkowania

Tkanina Agrola jest wykonana z czystego polipropylenu, z 2% stabilizatorem UV. Jeden m2 naszej tkaniny waży 100 g. Dzięki takiej gęstości i zwartemu splotowi jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można po niej chodzić czy ustawiać pojemniki z roślinami bez uszczerbku na jakości.

Poznaj agrotkaniny Agrola Agrimpex

Agrola jest szczególnie polecana do ściółkowania pod uprawy wieloletnie, takie jak borówka amerykańska, jagoda kamczacka, aronia i inne. Posiada pomarańczową kontrastującą kratkę o wymiarach 25×25 cm, która ułatwia sadzenie oraz układanie roślin w pojemnikach. Stabilizowana na promienie UV, gęsto tkana, odporna na tarcie i rozciąganie, super mocna.

 • dwustronna
 • przyspiesza plon
 • eliminuje chwasty
 • utrzymuje wilgotność gleby
 • wyjątkowo wytrzymała: wykonana z czystego polipropylenu
 • 1m2 waży 100g

Absolutną nowością na rynku, oferowaną przez Agrimpex, są tkaniny Agrola Dual Agro. W porównaniu do innych tkanin, Agrola Dual Agro, dzięki swojemu unikatowemu splotowi 3 razy szybciej przepuszcza wodę, co pozytywnie wpływa na wzrost roślin.

Tkaniny Dual Agro są dwukolorowe, biało -czarna i brązowo-czarna, dzięki temu ich sposób wykorzystania jest znacznie bardziej uniwersalny.

Tkanina Agrola brązowo-czarna

Stronę brązową można wykorzystać pod korę lub kamień w podobnym odcieniu. Zużycie kory lub kamienia spada wówczas o połowę poprzez efekt uzupełniania się kolorów, a trwałość tkaniny pod przykryciem wzrasta dwukrotnie. Idealny produkt pod kompozycje skalne, żywopłoty, pod ściółkowanie krzewów wieloletnich.

Dowiedz się więcej na temat Agrotkaniny Agrola brązowo-czarna

Tkanina Agrola biało-czarna

Stronę białą można wykorzystać pod jasny kamień lub do ściółkowania upraw w tunelach foliowych i szklarniach. Stronę czarną wykorzystujemy przy ściółkowaniu borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej, aroni, maliny itp.

Tkaniny Agrola są idealnym rozwiązaniem w przypadku ściółkowania skarp i terenów pochyłych. Mogą również służyć do ściółkowania międzyrzędzi w uprawach polowych oraz tunelowych.

Dowiedz się więcej na temat Agrotkaniny Agrola biało-czarnej

Maszyna do rozkładania Agrowłóknin

Firma Agrimpex użycza swoim klientom maszynę do rozkładania Agrowkłókniny, Tkaniny lub Folii Ściółkującej, oferując w ten sposób producentom dodatkowe wsparcie agrotechniczne.

W trakcie pracy maszyna formuje zagon z wykorzystaniem aktywnej glebogryzarki i aktywnego wału formującego, a następnie rozkłada Agrowłókninę, obsypuje jej brzegi oraz wycina otwory pod rośliny. Jednocześnie podczas rozkładania Agrowłókniny istnieje możliwość rozłożenia linii kroplujących i dozowania nawozów bezpośrednio do uformowanego zagonu. Nasza maszyna umożliwia regulowanie zarówno szerokości zagonów (w odniesieniu do szerokości stosowanej Agrowłókniny), jak też ich wysokości.

Chcesz zamówić maszynę do ściółkowania Agrowłokniny? Skontaktuj się z nami!

Taśma nawadniająca Agrimpex

Taśma nawadniająca Agrimpex jest uważana za najbardziej innowacyjny i najlepiej działający produkt przez wiele lat. Jakość materiałów i technologia produkcji sprawia, że taśmy nawadniające Agrimpex  charakteryzuje:

 • niezawodność działania,
 • konstrukcja wylotu kroplowników redukuje ryzyko zatkania przez korzenie nawadnianych roślin,
 • oszczędność wody i nawozów dzięki optymalnemu rozmieszczeniu w bliskości systemu korzeniowego rośliny,
 • lepsza wytrzymałość mechaniczna (dzięki wysokiej jakości użytych materiałów).

Cechy taśmy nawadniającej Agrimpex:

 • rozstaw kroplowników / emiterów co 10, 20, 30 cm,
 • średnica taśmy 16 mm,
 • wypływ wody z jednego kroplownika 1l/h,
 • grubość ścianki 8 mil/200 mikronów,
 • optymalne ciśnienie robocze 0,70 bar,
 • ciśnienie degradujące / rozrywające taśmę powyżej 2,5 bar,
 • może być stosowana na powierzchni jak i pod powierzchnią gleby (do 5 cm),
 • posiada stabilizację UV,
 • dwa pomarańczowe paski ułatwiają łatwą lokalizację taśmy wśród uprawy.

Dowiedz się więcej na temat Taśmy nawadniającej Agrimpex 

KUP AGROWŁÓKNINY OD POLSKIEGO PRODUCENTA AGRIMPEX

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Maszyna do rozkładania agrowłókniny – ściółkujemy

Maszyna do rozkładania agrowłókniny służy do ułatwienia procesu rozkładania agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom, agrotkaniny oraz folli na polu. Agrowłóknina ściółkująca… View Article

Czytaj więcej
Kaptury ochronne na rośliny z agrowłókniny na zimę.

Kaptur błyskawiczny ochronny na rośliny z agrowłókniny na zimę. W sklepach ogrodniczych coraz większą popularnością cieszą się zimowe kaptury ochronne… View Article

Czytaj więcej
Agrowłókniny do uprawy kapusty, sałaty i kalafiora

Agrowłókniny do uprawy kapusty sałaty i kalafiora Agrowłókniny Agrimpex PRO i Agro Marina są idealnymi rozwiązaniami dla hodowców warzyw, a… View Article

Czytaj więcej
Tomek radzi
Zobacz inne porady DYLEMAT DOT. AGROWŁÓKNINY I LIŚCI

Chciałabym użyć agrowłókniny do ściółkowania pod tuje i inne rośliny lecz one rosną w niedalekiej  odległości od drzew liściastych i owocowych typu: orzech, lipa, wiśnia itp. Czy jest jakiś sposób na grabienie liści z kory czy żwiru które są na agrowłóknine?

Zapisz sie do newslettera
i odbierz prezent!

  captcha