Agrimpex Tomek radzi Zastosowanie Agrowłókniny wiosennej w ogrodzie

Piękne kwiaty, dorodne, soczyste owoce i warzywa oraz bujne zioła, czyli wiosna w ogrodzie w pełni to marzenie każdego ogrodnika – amatora, który poświęca swój wolny czas i wkłada całe serce, by pielęgnować działkę lub przydomowy ogród. Zastosowanie Agrowłókniny wiosennej w ogrodzie z innowacyjną technologią Agro MarinaTM  sprawi, że rośliny będą odporne na zgniecenie po opadach deszczu, a pieniądze i nakład pracy włożony w przygotowanie podłoża czy sadzenie roślin nie pójdzie w przysłowiowe błoto.

Przez lata w przydomowych ogrodach dominowały ozdobne drzewa, krzewy i kwiaty. Warzywa i owoce kupowaliśmy w dyskontach, osiedlowych sklepach lub na targach. Ostatnio zaczęliśmy coraz bardziej zwracać uwagę na to co jemy i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Co za tym idzie wróciła moda na własne uprawy, bo nie ma to jak zdrowe, świeże, smaczne warzywa na wyciągnięcie ręki. Coraz chętniej stawiamy olbrzymie donice na tarasach i balkonach, coraz więcej z nas zakłada również ogrody ziołowe i warzywniaki, sadzimy drzewa i krzewy owocowe w przydomowych ogrodach i na działkach.

Agrowłókniny Agrimopex gwarantują rozwój roślin, będzie on szybki i prawidłowy.

Dlaczego warto używać agrowłókniny wiosenne w ogrodzie.

 • Okrywanie wysianych wiosną nasion nowalijek
 • W uprawie wczesnych odmian ziemniaka
 • Osłanianie młodych sadzonek roślin np. ogórka i innych warzyw dyniowatych
 • Zakrywanie nowo założonych trawników
 • Zabezpieczanie kwitnących roślin jednorocznych, dwuletnich oraz bylin
 • Dzięki osłanianiu bardzo wczesną wiosną, przyspieszanie plonów owoców miękkich np. truskawek
 • Okrywanie w tunelach przepikowanych młodych sadzonek
 • Chroni przed mrozem świeżo wysadzone sadzonki kapusty, kalafiora, brokułu i innych warzyw
 • Niezawodna w uprawie cebuli, pora
 • Do osłaniania truskawek oraz innych owoców miękkich
 • W uprawie wczesnych odmian ziemniaka

 

Agrowłóknina wiosenna w ogrodzie chroni przed:

 • Niskimi temperaturami
 • Wiosennymi przymrozkami
 • Mroźnymi i wysuszającymi wiatrami
 • Szkodnikami i wydziobywaniem nasion przez ptaki
 • Nadmiernym odparowywaniem wody
 • Obfitym deszczem i gradobiciem
 • Silnym wiosennym słońcem
 • Utratą wody glebowej

 

Agrowłóknina w ogrodzie – kiedy należy przykryć rośliny?

Rozkładanie agrowłókniny powinno nastąpić tuż po zasianiu warzyw, czy innych roślin wymagających które chcemy chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.. Ważne jest to, aby przysłaniać glebę, gdy ta jest jeszcze wilgotna. Dzięki temu gleba nie będzie szybko tracić wody w wyniku parowania.

 

Rozkładanie agrowłókniny – jak to robić ?

Przy rozkładaniu agrowłókniny dla ułatwienia warto wykorzystać wiatr, a właściwie jego kierunek. Rozkładanie agrowłókniny zgodnie z kierunkiem wiatru znacznie ułatwi nam zadanie. Brzegi agrowłókniny przysypujemy małymi kopczykami ziemi, kamieniami lub szpilkami z szerokimi główkami. Odległości pomiędzy kopczykami nie powinny być większe niż 1 metr. Dobre przytwierdzenie agrowłókniny do gleby, zabezpieczy ją przed zerwaniem przez podmuch wiatru. Musimy jeszcze pamiętać o tym, aby agrowłóknina była rozłożona luźno, nie może być zbyt napięta, ponieważ to mogłoby zniekształcić rośliny lub zahamować ich wzrost.

 

Czy każda agrowłóknina jest taka sama?

Jedną z wątpliwości, które często pojawia się wśród użytkowników to to czy agrowłóknina przepuszcza wodę ? Natychmiast po rozłożeniu nie przepuszczają one wody, dopiero gdy same nabiorą wilgoci zaczynają ją przepuszczać i dodatkowo chronią rośliny przed jej odparowaniem.
Dlatego dobrze jest po posadzeniu roślin podlać je.

Jedynym wyjątkiem są Agrowłókniny z technologią Agro MarinaTM – to innowacyjna technologia dzięki której Agrowłóknina zaraz po zastosowaniu przepuszcza wodę.

 

Agrowłóknina wiosenna z technologią Agro MarinaTM  firmy Agrimpex szybko odniosła sukces wśród profesjonalistów, ponieważ jest jedynym produktem o takich parametrach na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii woda jest przepuszczana już od momentu położenia agrowłókniny na uprawach, co zapobiega zgnieceniu małych sadzonek przez nasiąknięty materiał po silnych opadach deszczu. Wszystkie inne produkty tego typu na początku użytkowania muszą się wysezonować, czyli zabrać zdolności przepuszczania wody. Jednocześnie, gdy rośliny cierpią z powodu braku opadów deszczu, użytkownik chcąc podlać lub zrosić swoje uprawy oszczędza czas, ponieważ może to zrobić bez konieczności odkrywania roślin. Jej unikatowe właściwości znajdą zatem spore grono fanów także wśród pasjonatów ogrodnictwa, którzy uprawiają warzywa i owoce jedynie na własne potrzeby.

 

Technologia Agro MarinaTM 

nie dość, że nie krępuje wzrostu młodych roślin, to jeszcze pomaga w ich rozwoju – zwiększa temperaturę i wilgotność pod okrywą, zapewniając optymalne warunki wegetacji, a dzięki wyjątkowej elastyczności pozwala na swobodny wzrost i rozwój roślin. Ten rodzaj agrowłókniny jest niezawodny w uprawie wczesnych odmian ziemniaka, cebuli, pora, świeżo wysadzonych sadzonek, kapusty, kalafiora, brokułu i tym podobnych warzyw oraz do osłaniania truskawek i innych miękkich owoców.

 

Agrowłóknina wiosenna z technologią Agro MarinaTM  nie tylko zapewnia doskonałą przepuszczalność wody, to także ochrona roślin przed przymrozkami, nadmiernym słońcem, porywistym wiatrem, gradobiciem oraz owadami.

 

Posiadanie własnego, nawet niewielkiego ogródka, daje wiele korzyści, głównie w postaci świeżych i zadbanych warzyw, owoców i ziół wiadomego pochodzenia oraz pięknych kwiatów, którymi można przyozdobić wnętrza domu. Jednak, aby uzyskać dobry plon, trzeba poświęcić trochę czasu na odpowiednie zabezpieczenie roślin. Wszystkie sadzonki warto okryć płachtą agrowłókniny wiosennej, która stworzy sadzonkom komfortowe warunki. Agrowłóknina wiosenna z technologią Agro MarinaTM  posiada oryginalny zielonkawy kolor, dzięki czemu nie będzie problemu z odnalezieniem produktu na sklepowej półce.

Gdzie szukać dobrej Agrowłókniny

O Agrowłókniny z technologią Agro MarinaTM  warto się pytać w dobrych sklepach ogrodniczych.

W sklepie internetowym Agrimpex

Produkty Powiązane

Agrowłóknina osłaniająca wiosenna
z technologią Agro MarinaTM
Agrowłóknina Agro-Nova
osłaniająca wiosenna
Agrowłóknina osłaniająca wiosenna
dowiedz się więcej
Agrowłóknina osłaniająca wiosenna
dowiedz się więcej
Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa Specjaliści w uprawie borówki już 1 i 2 marca 2022 r…. View Article

Czytaj więcej
Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w… View Article

Czytaj więcej
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej