Agrimpex

technologia Dual-Agro

 

Dwustronna Agrowłóknina ściółkująca przeciw chwastom brązowo-czarna Dual Agro to uniwersalny materiał ściółkujący, który może być wykorzystany zarówno w warzywnych ogródkach przydomowych, jak i do ściółkowania dekoracyjnego.

Wybór, którą stroną będziemy ściółkować zależy od nas. Każda strona spełnia tę samą, podstawową funkcję, czyli zapobiega wyrastaniu chwastów.

Strona czarna może być wykorzystana do ściółkowania m. in. warzyw i roślin jagodowych.

Strona brązowa służy do dekoracyjnego ściółkowania drzew i krzewów ozdobnych, dlatego że kolor brązowy Agrowłókniny idealnie komponuje się z kolorem np. kory.

Oprócz ściółkowania, Agrowłókninę Ściółkującą przeciw chwastom brązowo-czarną wykorzystuje się jako izolację między glebą a materiałem dekoracyjnym przy zakładaniu żywopłotu, wykonywaniu alejek czy obwódek wokół drzewek i krzewów. Ściółkowanie Agrowłókniną w tym przypadku sprawia, że użyty przez nas materiał dekoracyjny nie będzie mieszał się z ziemią. Jako materiału dekoracyjnego możemy użyć m.in. korę, grys, kamień czy zrębki drzewne.

 

Jak to zrobić?

Dzięki naszym produktom, zrobisz to bardzo prosto i wygodnie. W miejscu, gdzie chcemy posadzić roślinę lub żywopłot, rozkładamy odmierzoną ilość Agrowłókniny, a jej brzegi mocujemy do podłoża za pomocą Szpilek Agrimpex. Wykonujemy nacięcie w Agrowłókninie na krzyż wielkości 10-20 cm (w zależności od wielkości bryły korzeniowej rośliny), podwijamy powstałe w ten sposób trójkąty pod spód i w tym miejscu kopiemy dołek. W utworzony w ten sposób otwór możemy sadzić nasze rośliny. Po odwinięciu trójkątów pozostaje nam już tylko rozsypać wybrany materiał dekoracyjny.

 

Szerokość [m] Długość [m] Rodzaj opakowania
0,8 5 Mini rolka
0,8 10 Mini rolka
1,6 5 Pakiet
1,6 10 Pakiet
1,6 5 Mini rolka ½
1,6 10 Mini rolka ½
1,6 20 Mini rolka ½
3,2 5 Pakiet

Mocowanie Agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom brązowo-czarnej

 

Szpilki Agrimpex Twist i Szpilki Agrimpex

Przy rozkładaniu Agrowłókniny, do mocowania jej brzegów pomocne będą Szpilki Agrimpex, które tak jak Agrowłóknina Dual Agro, występują w dwóch kolorach, brązowym i czarnym. Do wyboru, w zależności od potrzeby zastosowania i rodzaju gleby, występują dwa rodzaje szpilek różniące się długością i wykonaniem zabezpieczenia przed wysuwaniem z podłoża.

 

 

 

Poznaj Agrowłókniny ściółkujące

Kup Agrowłókninę ściółkującą do ogrodu

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Maszyna do rozkładania agrowłókniny – ściółkujemy

Maszyna do rozkładania agrowłókniny służy do ułatwienia procesu rozkładania agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom, agrotkaniny oraz folli na polu. Agrowłóknina ściółkująca… View Article

Czytaj więcej
Kaptury ochronne na rośliny z agrowłókniny na zimę.

Kaptur błyskawiczny ochronny na rośliny z agrowłókniny na zimę. W sklepach ogrodniczych coraz większą popularnością cieszą się zimowe kaptury ochronne… View Article

Czytaj więcej
Agrowłókniny do uprawy kapusty, sałaty i kalafiora

Agrowłókniny do uprawy kapusty sałaty i kalafiora Agrowłókniny Agrimpex PRO i Agro Marina są idealnymi rozwiązaniami dla hodowców warzyw, a… View Article

Czytaj więcej
Tomek radzi
Zobacz inne porady Czy usuwać darń przed przykryciem

Witam, kupiłem agrowłókninę i teraz takie pytanie czy ja mam przekopać trawę czy zerwać darń?

Jak najbardziej trzeba usunąć darń…

Zapisz sie do newslettera
i odbierz prezent!

    captcha