Agrimpex z ogrodem na TY Ogród w stylu prowansalskim

Sielsko – wiejski ogród, czyli ogród w stylu prowansalskim to kolejny przystanek na trasie czwartego sezonu projektu „Busem przez polskie ogrody”. Miejsce, które inspiruje spokojem i zachęca aby usiąść i delektować się wypoczynkiem w pięknym otoczeniu.

Ogród zlokalizowany jest na skraju lasu, a wszystko co się w nim znajduje jest spójne, urządzone ze smakiem i dobrze skomponowane z odnowionym, starym budynkiem, któremu Gospodarze nadali drugie życie.

Jakie kolory zastosowano w aranżacjach ogrodu w stylu prowansalskim?

Całe zagospodarowanie ogrodu jest stonowane kolorystycznie, zarówno w zakresie roślin, jak i wszelkich dekoracji. Stąd dominuje tu oczywiście zieleń, która dobrze komponuje się z otaczającym, sosnowym lasem, a w aranżacjach przeważa biel i szarość. Temu wszystkiemu towarzyszy wszechobecne drewno, które wprowadza ciepły i przyjazny nastrój.

Jaki jest najważniejszy element ogrodu w stylu prowansalskim?

Sercem ogrodu jest wspomniany już piękny budynek, z przyległym dużym tarasem i wkomponowanym w to basenem. Piękne połączenie, w którym leżąc, można zapomnieć o całym świecie. Dosłownie, ponieważ całość jest wyjątkowo ciepła i przytulna oraz sprzyja relaksowi i komfortowemu wypoczynkowi. Drugi charakterystyczny element to zlokalizowany na środku ogrodu kamienny plac z grillem i wędzarnią, ciekawie zaaranżowany i obsadzony roślinami. W ogrodzie mieszkają również kury, które mają drewniany, efektowny kurnik, idealnie komponujący się ze stylem całego zagospodarowania.

Jak powstał ogród w stylu prowansalskim?

Ogród idealnie łączy się ze stylem życia Gospodarzy, którzy nieustannie podążają za marzeniami. Dlatego właśnie zdecydowali się na kupno i odnowienie starego budynku, wokół którego stworzyli swój raj na ziemi. Stary, rozpadający się dom zamienili w wyjątkowo ciepłe i stylowe miejsce, a zwykły nieużytek w piękny ogród. Spełnili swoje marzenie i dali przykład innym, że warto podążać tą drogą. Warto mieć marzenia, ale i odwagę, która w połączeniu z pracowitością, pozwala osiągać bardzo wiele. Tak właśnie powstał ten prowansalski ogród, w którego wnętrzu można zapomnieć o całym świecie.

Jaką agrowłókninę polecamy do ogrodu w stylu prowansalskim?

Jeśli planujesz założenie własnego ogrodu w stylu prowansalskim zaopatrz się w agrowłókninę ściółkującą przeciw chwastom. W naturalny sposób przeciwdziała rozwojowi chwastów. Pełni również funkcję dekoracyjną po wysypaniu na nią kory lub drobnego kamienia ozdobnego. Dodatkowo, do zabezpieczenia krzewów będziesz potrzebować kaptura błyskawicznego. Zabezpieczy Twoje krzewy przed niską temperaturą i zimnym wiatrem. Solidne wykonanie powoduje, że kaptur będzie Ci służył przez lata. Aby bardziej zabezpieczyć swoje rośliny przed zmarznięciem, na wiosnę nakryj je agrowłókniną wiosenną, która dzięki swojej elastyczności pozwala na swobodny wzrost rośliną.

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa Specjaliści w uprawie borówki już 1 i 2 marca 2022 r…. View Article

Czytaj więcej
Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w… View Article

Czytaj więcej
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej