Agrimpex z ogrodem na TY Ogród z pasją jako sposób na życie

Ogrody prywatne to niezwykłe miejsca, które nigdy nie przestają zaskakiwać. Udowadnia to kolejny ogród na trasie projektu „Busem przez polskie ogrody”, w którym wspiera mnie Marka Agrimpex. Te niezwykłe miejsca, ogrody z pasją, które stały się sposobem na życie lub jego ważną częścią. Stykają się w nich różne światy, realizujemy się ogrodniczo, ale również realizujemy swoje pasje. A te, jak już wielokrotnie się przekonałem, są tak niesamowite, że czasem aż ciężko to nawet objąć wyobraźnią. Ogród z pasją jako sposób na życie, który zdobi wiele niespotykanych elementów.

Czy tworzenie ogrodu można nazwać pasją?

Przykładem niech będzie właśnie ten ogród. Po przekroczeniu progu, wstępujemy do magicznej krainy, w której łączy się zamiłowanie do natury z fascynacją skalniakami, kamieniami, starociami, rękodziełem oraz fotografią. 

Czego używają właściciele do budowy ogrodu?

Do budowy ogrodu Gospodarze używają materiałów, które dosłownie wyszukują w lasach, na starych składach, a nawet na śmietnikach. Co więcej, tradycją wśród ich znajomych stało się również to, że do tego ogrodu nie przychodzi się z „pustymi rękami”, ale zawsze przynosi się kawałek deski, patyka, starą cegłę, dachówkę, czy chociażby fajny kamień. I właśnie z tych elementów powstają niesamowite aranżacje, skalniaki, ścieżki i przeróżne kompozycje. Każda z nich tworzy taki mały, odrębny mikroświat. W to wszystko wkomponowane są przeróżne nasadzenia. Szczególnego uroku dodają kolekcje roślin okrywowych, czy chociażby tak lubianych rojników. Powszechnie wiadomo rojniki są bylinami absolutnie niewymagającymi, za to tak sympatycznymi, że zawsze wywołują uśmiech. Szczególnie w tym ogrodzie, w którym wyglądają dosłownie jak z bajkowej krainy. 

Co jest prawdziwą pasją właściciela ogrodu?

Jednak prawdziwą pasją, a zarazem sposobem na życie gospodarza ogrodu są ręcznie wykonywane, drewniane księgi. Zdobią nie tylko ogrodowe tarasy, altany i zakątki, ale również piękne domowe salony. Księgi, które wyglądają jakby miały kilkaset lat, a tymczasem mozolną, misterną pracą powstają w zaciszu ogrodu z pasją. 

Dlaczego ogród tworzony z pasją jest tak wyjątkowy?

To magiczne miejsce niesie za sobą wyjątkowe przesłanie. Po pierwsze, że wyjątkowy ogród można wykonać samemu, nie mając do tego absolutnie żadnego przygotowania zawodowego. Po drugie, że aranżując ogrody warto wychodzić poza szablon i tworzyć miejsca, które nie wpisują się w żadne ramy. Wówczas właśnie powstają przestrzenie, które mogą inspirować tysiące ludzi. Po trzecie, do aranżacji ogrodów może posłużyć dosłownie wszystko. Również rzeczy z odzysku, stare belki, cegły, dachówki, pnie i korzenie, które powszechnie można uznać za tanie, a jednocześnie mające duszę i swój, własny charakter. 

Która Agrowłóknina Agrimpex może być ci potrzebna do stworzenia takiego ogrodu?

W ogrodzie tworzonym z pasją spotykają się różne rośliny – odmiany, które rosną latami i nic nie jest w stanie im zaszkodzić, jak i te delikatne, nieodporne na wiele czynników. Przed nadchodzącymi chłodami musisz pamiętać o tym, aby przygotować nieodporne krzewy na spadki temperatur. Jesienią użyj agrowłókniny zimowej oraz kapturów. Wiosną, żeby poderwać swoje rośliny do wzrostu użyj Agrowłókniny wiosennej. Zabezpieczy Twoje rośliny przed chłodniejszą pogodą oraz nagrzeje glebę. Dla zwiększenia wzrostu, jak i zapobiegnięciu wzrastania chwastów użyj agrowłókniny dual-agro, idealnej do ogrodu oraz na grządki warzywne. Jej dwukolorowa struktura pozwoli Ci na maksymalne wykorzystanie produktu.

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa Specjaliści w uprawie borówki już 1 i 2 marca 2022 r…. View Article

Czytaj więcej
Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w… View Article

Czytaj więcej
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej