Agrimpex z ogrodem na TY Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w czwartym sezonie projektu „Busem przez polskie ogrody”, wspieranym przez Markę Agrimpex. 

Jak wygląda tytułowy niebieski dom?

Ogród z około 100 letnim domem. Gospodarze tego miejsca nabyli około 20 lat temu i jak to się mówi, nadali mu drugie życie. Życie, które jest kontynuacją tego poprzedniego, ponieważ dom zachował swój pierwotny charakter. Zarówno za sprawą samej architektury, jak i wszechobecnych dekoracji i dodatków. Natomiast zyskał oryginalny, niebieski kolor, który bez wątpienia wyróżnia go z otoczenia. Jednak najbardziej zachwyca nie kolor, a romantyczny taras, w którym naprawdę można zapomnieć o całym, otaczającym świecie.

Jakie elementy są charakterystyczne dla ogrodu?

Wizytówką tego ogrodu są również wszechobecne starocie i dekoracje. Szczególną uwagę warto zwrócić na stary, kamienny bruk, który wygląda trochę jak przeniesiony z bajki. A z drugiej strony wydaje się, jakby był stworzony do tego miejsca. Ogród to również niezwykłe bogactwo roślin oraz naturalnych rabatów. Przede wszystkim to miejsce wyjątkowo przychylne naturze. Zarówno właśnie roślinnej, ale także ogólnie mówiąc zwierzęcej. Bo luźno chodzą tam nie tylko psy i koty, ale także kury, a nawet świnie, które nie da się ukryć, są niezwykle sympatyczne, towarzyskie i fotogeniczne. 

Dlaczego ogród ze starym niebieskim domem jest wyjątkowy?

W ogrodzie inspiruje niezwykłe poszanowanie tradycji, które przejawia się zarówno w sposobie odrestaurowania i ozdobienia samego domu, ale również całego ogrodu. Do tego wspomniana bliskość do natury i co najważniejsze, pełen luz. W ogrodzie ze starym niebieskim domem nikt się nie stresuje, że cokolwiek nie pasuje, coś może nie wypada. Tu wszystko po prostu jest i każdy traktuje to tak, że tak właśnie ma być. Jak chociażby pranie wywieszone na sznurku, które ani nikomu nie przeszkadza, ani także nikogo nie razi. 

O czym warto pamiętać zakładając ogród ze starym niebieskim domem?

Miejsce to pokazuje również, że aranżując ogród warto być konsekwentnym i trzymać się obranego kierunku. Tak jak tutaj, gdzie powstał typowy ogród wiejski, sielski i swobodny. Można w nim spotkać liczne stare elementy, wszystko jest luźne, niedopasowane, a zarazem pięknie tworzy całość. Warto również pamiętać, że do dekoracji ogrodu, szczególnie w takim stylu, może posłużyć dosłownie wszystko. Każdy, pozornie niepotrzebny przedmiot, może być dekoracją i stać się oryginalną ozdobą. I co najważniejsze, warto również pamiętać, że tego typu ogrody, ze względu na sposób zagospodarowania, są zdecydowanie przystępniejsze i łatwiejsze, co powoduje, że można je zaaranżować i wykonać samemu. 

Która Agrowłóknina Agrimpex będzie ci potrzebna w ogrodzie ze starym niebieskim domem?

Aby ochronić rośliny przed mroźnym wiatrem czy skokami temperatur zastosuj kaptur błyskawiczny. Roślina zabezpieczona kapturem przetrwa mroźną zimę, a dzięki wbudowanemu zamkowi błyskawicznemu będziesz mógł ‘otworzyć’ kaptur. Wszystko to po to, aby roślina nie przegrzała się w cieplejszy dzień. Wiosną rabaty kwiatowe, jak i również warzywniak zabezpiecz agrowłókniną wiosenną z technologią Agro Marina. Ochroni rośliny przed skokami temperatury, a dzięki wysokiej przepuszczalności wody (dzięki technologii Agro Marina) włóknina stworzy idealne warunki do wzrostu. Agrowłóknina ściółkująca będzie niezbędna pod krzewy ozdobne, czy min. truskawki. Tkanina zapobiegnie powstawaniu chwastów, wzmocni system korzeniowy roślin oraz zapewni im optymalne warunki wzrostu.

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Maszyna do rozkładania agrowłókniny – ściółkujemy

Maszyna do rozkładania agrowłókniny służy do ułatwienia procesu rozkładania agrowłókniny ściółkującej przeciw chwastom, agrotkaniny oraz folli na polu. Agrowłóknina ściółkująca… View Article

Czytaj więcej
Kaptury ochronne na rośliny z agrowłókniny na zimę.

Kaptur błyskawiczny ochronny na rośliny z agrowłókniny na zimę. W sklepach ogrodniczych coraz większą popularnością cieszą się zimowe kaptury ochronne… View Article

Czytaj więcej
Agrowłókniny do uprawy kapusty, sałaty i kalafiora

Agrowłókniny do uprawy kapusty sałaty i kalafiora Agrowłókniny Agrimpex PRO i Agro Marina są idealnymi rozwiązaniami dla hodowców warzyw, a… View Article

Czytaj więcej