Agrimpex z ogrodem na TY Ogród ze stawem i rustykalną altaną

Projekt „Busem przez polskie ogrody” pozwala odkrywać coraz to nowe i coraz bardziej niezwykłe miejsca. Takim właśnie jest siódmy ogród na trasie, którego wizytówką jest niezwykły staw kąpielowy, z przyległą i jeszcze bardziej niezwykłą altaną, a właściwie kuchnią letnią.

W ogrodzie tym Gospodarze od 20 lat w wyjątkowy sposób łączą to, co tworzy natura, z tym co jest dziełem ich własnych rąk. I właśnie to imponuje najbardziej, bo efekty, które uzyskują, naprawdę zachwycają.

Jaki układ ma ogród ze stawem i rustykalną altaną?

Ogród ma bez wątpienia układ swobodny, z luźno wijącymi się rabatami, trawnikami i elementami zagospodarowania. Nie ma w nim materiałów nowoczesnych, wręcz przeciwnie, dominuje prostota i nieco rustykalny charakter. Stąd we wszystkich budowlach dominuje kamień, drewno i stara, porozbiórkowa cegła.

Co wyjątkowego jest w ogrodzie ze stawem i rustykalną altaną?

Rzecz najbardziej efektowna, która bez wątpienia stanowi wizytówkę tego ogrodu, to wspomniany, duży staw kąpielowy, mający około 200 – 300 metrów kwadratowych. Zresztą jak twierdzi Gospodarz, ogród bez wody, to nie ogród, a ja z tym stwierdzeniem zgadzam się całkowicie. Natomiast staw to staw, ale prawdziwą perłą tego ogrodu jest misterna konstrukcja z cegły i kamienia, która zachwyca zarówno samą formą, jak i niezwykłą oryginalnością i precyzją wykonania. W wielu ogrodach można spotkać tzw. kuchnie letnie, jednak tak, przebija je wszystkie razem wzięte. To niezwykła budowla, w której siedząc, przez cały okrągły rok można delektować się otaczającym ją ogrodem. Do tego jest wyjątkowo przestronna i funkcjonalna, a klimat w niej panujący jest jedyny w swoim rodzaju.

Na uwagę zasługuje również to, że wszystko w tym ogrodzie jest pomysłem i dziełem Gospodarzy. Co więcej, na co dzień zajmują się właśnie aranżacją ogrodów, a rozwiązania takie jak te, powielają w innych miejscach. W swoim ogrodzie szkolą swój warsztat, a później z powodzeniem wykorzystują go w innych realizacjach. W mojej ocenie ich ogród to najlepsza wizytówka wyjątkowych kwalifikacji, a to co stworzyli, z dumą można pokazywać. Stąd siódma wizyta busa to wizyta niezwykle inspirująca, która daje zupełnie nowe światło na zagospodarowanie ogrodów.

Agrowłókniny polecane do ogrodu ze stawem i rustykalną altaną

Do walki z chwastami na rabatach będzie niezbędna agrowłóknina ściółkująca przeciw chwastom. Naturalnie przeciwdziała chwastom, dodatkowo może służyć jako podkład ściółkujący pod kamień czy korę. Do zabezpieczenia delikatnych krzewów użyj kaptura błyskawicznego. Posiada zamek, który ułatwia zamykanie i otwieranie, warto zauważyć, że składa się z kilku warstw agrowłókniny co gwarantuje wysoką ochronę przed zimnem.

 

Czy ten artykuł by pomocny?
Już zagłosowałeś!
Najnowsze Artykuły
Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Specjaliści w uprawie borówki – X Międzynarodowa Konferencja Borówkowa Specjaliści w uprawie borówki już 1 i 2 marca 2022 r…. View Article

Czytaj więcej
Ogród ze starym niebieskim domem

Ogród ze starym niebieskim domem, to wyjątkowy ogród w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Czechami, który powitał „busa” w… View Article

Czytaj więcej
Ogród z plażą

Ogród często jest odzwierciedleniem zainteresowań właściciela. Jeśli jeszcze jest tworzony z pasją, to od razu zauważa się dopracowanie każdego detalu…. View Article

Czytaj więcej